Single Blog Title

This is a single blog caption
Xamarines Krakow Mobile Development Meetup
11
Kwi

Do zobaczenia 21 kwietnia!

Xamarin Kraków Mobile Development Meetup – startujemy!

Już 21 kwietnia odbędzie się I. edycja XaMarines – meetupu w całości poświęconemu Xamarinowi i środowisku mobilnemu.

Tego dnia Kraków zmieni się w jedno z najważniejszych miast na xamarinowej mapie Polski. W położonej bezpośrednio pod Wawelem kawiarni Metaforma rozmawiać będziemy nie tylko o kodowaniu, ale również o tematach związanych z nowymi technologiami i szeroko pojętym user experience.

Sesje otwarte zostaną przez Sławka Grycza, CEO In’saneLab i głównego pomysłodawcę wydarzenia.

Sławek, który na co dzień chodzi w biurze w klapkach, tym razem zdecyduje się założyć bardziej stosowne obuwie.

Kolejnym prelegentem będzie Daniel Krzyczkowski – rozpoznawalna postać w świecie programowania mobilnego. Kiedyś Microsoft Student Partner w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, obecnie Microsoft Most Valuable Professional i założyciel Xamarin Warsaw Mobile Developers Group.

O UX opowiedzą szerzej Michał Gałubiński i Błażej Zagańczyk, osoby doceniane w świecie startupowym, ale również wybitni specjaliści z zakresu UX i GUI. Na co dzień rozwijają VKNGS – niewielki zespół pracujący z agencjami digital, software house’ami i firmami.

xamarines mobile development meetup kraków

O 20:00 Przemysław Raciborski z In’saneLab przedstawi koncepcję MvvmCross i przykłady jej wykorzystania na bazie Xamarin.Android. Poza działalnością komercyjną, Przemek stara się dokładać jak najwięcej cegiełek do młodej jeszcze społeczności xamarinowej.

Ostatnim merytorycznym punktem XaMarines będzie wystąpienie Daniela Luberdy. W ciągu pół godziny postara się przekazać Wam skompresowaną wiedzę związaną z optymalizacją działania list wykorzystujących obrazy i różnych podejść do tej funkcjonalności. A Daniel, jak się okazało, wie o temacie sporo – jest autorem takich projektów, jak FFImageLoading czy Xamvvm.

Kolejne elementy programu to oficjalne zakończenie meetupu (znów zobaczycie Sławka!) i networking, na który przewidzieliśmy 45 minut.

Jesteśmy jednak realistami. Dzięki dobrej woli Metaformy, naszego gospodarza, będziemy mogli pod Wawelem przerzucać się koncepcjami nawet do 22:30.

P.S.: Xamarinowe gadżety już czekają!