Single Blog Title

This is a single blog caption
xamarines_krakow_mobile_development_meetup_05
17
Maj

26 maja widzimy się na XaMarines po raz drugi!

Zachęceni frekwencją pierwszego meetupu postanowiliśmy nie wahać się dłużej – już 26 maja 2017 widzimy się po raz kolejny. Mamy również przyjemność ogłosić, że do grona sponsorów dołączyła firma Sii. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Na wydarzenie możecie zapisać się przez Meetup. Pamiętajcie – kto pierwszy, ten lepszy!

Od czego zaczniemy?

Rejestrację rozpoczynamy o 17:30. Już pół godziny później wydarzenie otworzy przywitanie Sławka Grycza, CEO In’saneLab. Pierwsza sesja związana z stricto Xamarinem będzie mieć miejsce o 18:10.

Xamarin.Forms versus natywne widoki

Artur Malendowicz z In’saneLab opowie o różnicach w podejściu między widokami natywnymi a technologią Xamarin.Forms. Omówimy dojrzałość tej ostatniej i sens jej użytkowania.

Xamarin Forms

Xamarin.Forms to wspaniały pomysł – ale, niestety, borykający się jeszcze z technologiczną niedojrzałością

Zastanowimy się ponadto nad komercyjnymi jej aplikacjami z perspektywy zarówno programistów, jak i samego Microsoftu.

Zainteresowanych różnicami już teraz zapraszamy na blog In’saneLab, gdzie szerzej omawialiśmy obydwa podejścia.

Mobile DevOps

Mobile DevOps / fot. Microsoft

Mobile DevOps / fot. Microsoft

Niespodzianką na drugiej edycji XaMarines będzie prelekcja Clinta Francisca. Na co dzień związany bezpośrednio z Xamarinem i Microsoftem, 26 maja opowie za pośrednictwem Skype’a o Mobile DevOps, wprowadzania go do cyklu produkcyjnego i metodach szybszego wprowadzania aplikacji na rynek.

Jeden kod, dwie platformy

Po przerwie na kawę i posiłek wrócimy do prelekcji. Tym razem na scenie pojawi się Patryk Romańczuk, członek Śląskiej Grupy Microsoft i developer ITMAGINATION.

Patryk interesuje się Xamarinem od kilku lat – technologia była dla niego interesująca jeszcze przed inwestycją Microsoftu. W codziennej pracy skupia się na zacieraniu granic pomiędzy programowaniem natywnym, a międzyplatformowym. O tym też będzie opowiadać w Krakowie, tłumacząc dlaczego cross-platformowe podejście nie musi odstawać jakością od klasycznych rozwiązań.

To jak, wpadacie? Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem Meetupa!